Avrupa İletişim Araştırması’na Türkiye de dahil oldu

Euprera, Avrupa İletişim Direktörleri Derneği, Prime Research ve Communication Driectors Dergisi’nin destekleriyle 2007 yılında başlatılan ve halkla ilişkiler ile iletişim sektörünü A’dan Z’ye izleyen Avrupa İletişim Araştırması’na (European Communication Monitor) bu yıl Türkiye de dahil oldu.

İletişim sektörünün çalışma koşulları, değişen ekonomik ve sosyal koşullarla çalışanların, işverenlerin ve paydaşların pozisyonları, gelir gider dengeleri, demografik yapıları, yükselen trendler, yeni medya etkisi ve daha bir çok konuda sektörün MR’ı çeken Avrupa İletişim Araştırması’nda, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Okay’ın girişimleri sonucu Türkiye de yer aldı. Araştırmanın Türkiye sorumlusu ise Prof. Okay oldu.

Bu yıl ilk kez Türkiye’de halkla ilişkiler ajanslarında, kurumsal iletişim ve diğer departmanlarda çalışan iletişim profesyonellerinin katılım yapacağı anket, sektörün gelişimi ve koşullarının iyileştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Avrupa’da her yıl ortalama 40 ülkede yüzlerce danışman, direktör, ajans başkanı, genel müdür ve CEO düzeyinde iletişimcilerin katıldığı araştırmada Rusya, Ermenistan gibi kafkas ve doğu Avrupa ülkeleri de bulunuyor.

2015 yılı anketine katılmak için www.communicationmonitor.eu adresine girmek yeterli. Sitede bulunan Join the Survey – Click Here’a tıklayarak ankete katılabilirsiniz. İngilizce olarak sunulan anket, çeşitli konularda evet, hayır, katılıyorum, katılmıyorum gibi sorularla şekilleniyor. İletişim alanında çalışan tüm profesyonelleri bu ankete katılmaya davet ediyoruz.

Avrupa çapında 2 bin 500’den fazla iletişimcinin katıldığı 2014 araştırmasında, diyarbakir escort mobil iletişim, dijital dünyada iletişimciler, cinsiyet ve stratejik iletişim, network uygulamaları, liderlik, sosyal medya ve yeni iletişim teknolojileri ön plana çıkan konular oldu.

TÜM PROFESYONELLERİ BU ANKETE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

www.communicationmonitor.eu