Blogger’lar sosyal medyada bir araya gelir mi?

Sosyal Medya isimli bir kullanıcıdan “Blog Dizini Davet” başlıklı bir mail aldım. Mail,  blogger’ların tek bir sitede bir araya gelmesi üzerine kurulu ve  beni çağırıyor. İçeriğine şöyle bir göz attım. Sıraladıkları avantajlar arasında “tanıdık tanımadık her türlü blogger!lar bir arada bulunmak, zaman zaman yapılacak etkinliklere katılabilme gibi şansler yer alıyor. Maili aşağıda olduğu gibi yayımlayacağım; fakat öncelikle “blogger’ların sosyal medyada bir araya gelmesi” üzerine naçizane yorumu belirtmek isterim.

Sosyal medya yeni medyanın bir parçasıdır. Yeni medya geleneksel medyanın bir parçasıdır. Nasıl ki Hürriyet, Milliyet, Habertürk bir araya gelemezse, bu sosyal medyanın temsilcisi görevini üstlenen sanal Hürriyet ve Milliyet’ler yani blogger’lar da bir araya gelmek istemeyebilir. Kendi ününü, bilinirliğini ve itibarını bir sitede, itibarsız olan bloglarla bir araya getirmek onlar açısından itibar kaybı olabilir. Nihayetinde, bir blogger yazılarıyla belli bir ağırlık hissettirdiyse sosyal medyada bu onun emeğidir. Bu emeği, kolay kolay hercamaz.

Mail aşağıdadır. İlgilenen ve bu yazıya denk gelen blogger’lar, bu siteye kayıt olup, blogger’larla aktivitelere katılabilir. İsterse katılmayabilir de. Buyrun.

“Merhaba Sevgili Blogger

Sana bu maili 1 Sosyal Medya’dan  gönderiyoruz.
1 Sosyal Medya olarak Türkiye’nin ilk puanlamalı blog dizinini oluşturduk.
Bu blog dizininde, her konuda ahkam kesen tüm bloggerları bir araya getirmeyi amaçladık. 

“Blog dizinine neden katılayım?” diyorsan:

• Ziyaretçi ve okuyucu kitleni arttırma olanağı,
• Blogunun daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlama,
• Tanıdık tanımadık, her türlü bloggerla aynı platformda bulunma imkanı,
• Üyelere özel etkinlik ve aktivitelere katılma şansı,
• Sürpriz ödüllerle sevinme ayrıcalığını blog dizinine üye olarak yaşayabilirsin.

 

Ayrıca blog dizinine üye olan bloggerlar Türkiye’nin blog dergisi olan Bloglifetr’de yazar olma imkanını elde edeceklerdir.

 

“Nedir bu Bloglifetr?”

Tamamen bloggerlara özel, blog dünyası hakkında her şeyin bulunduğu ve blog yazarlarının iç dünyalarını tüm açıklığıyla yansıtan Türkiye’nin en kapsamlı blogger dergisidir. Ağustos ayında internet üzerinden yayınlanacak olan dergi kısa bir süre sonra yeşil bir proje eşliğinde basılı olarak da takip edilebilecektir.

“İyi ama, bu blog dizinine nasıl katılırım?” diyorsan:
• http://1sosyalmedya.com/blog-dizini/ ‘ne gir ve kayıt bölümündeki kısa formu doldur.
• Blogunla ilgili 3 tane kategori seç ve bloggerların dünyasına katıl!”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir