‘BP Türkiye, 100. yılında Türkiye’nin gücüne güç katıyor’

Önceki gün BP Türkiye‘nin iş dünyasına yönelik olarak Four Season’da düzenlediği ‘community management’ davetine gittim. Bu daveti uzun yıllar BP Türkiye’de Public Affairs’da görev almış Doç Dr.  İdil Sayımer’den aldım. Kendileri uzun yıllardır meşalemdir.

Davete gelince, BP Türkiye‘nin yüz yılık serüvenini anlatan bir tanıtım filmi vardı. Gecenin sunuculuğunu ütlenen Oylum Talu’nun dediği gibi aslında bu film, Türkiye’nin geçtiğimiz 100 yılına da ışık tutuyordu. Biraz film tadında, biraz da tarihten aldığı güçle güzel bir tanıtım filmi hazırlanmıştı. Film’de BP’nin Türkiye ve akaryakıt sektörüne katkıları yer alıyordu. Onlarca sosyal sorumluluk projeleriyle milyonlarca insana erişmiş bir markanın öyküsü vardı. Türkiye ekonomisine olan büyük katkısı da BP’nin Türkiye’deki gurur kaynaklarından biriydi.

Sosyal sorumluluk ve toplumsal fayda gözeten en önemli çalışmalarından biri de Paralimpik Olimpiyatları ve Londra Olimpiyatları’nda milli sporcularımıza olan desteğiydi.  Bir çok alanda onlara sponsor olan ve altın, gümüş ve bronz madalya kazanmalarında en büyük paya sahip olanlardan biriydi BP. ‘Engelsiz’ bir sporcu bunu söylüyordu. ‘Keşke her marka BP gibi destek olsa da, tüm ‘engelsiz’ insanlar spora yönelse.’ BP Türkiye gerçekten büyük bir sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesine imza atmıştı. Çok da güzel bir slogan ile bunu kamuoyuyla paylaştı.; ‘ay yıldızın çocuklarıydı onlar’.

BP Türkiye, yüzüncü yılına özel olarak organize ettiği bu şık ve anlamlı davette, bir de 100 yıllık bir geçmişi anlatan kitap bastırmıştı. Tüm konuklara da bu kitaptan hediye etti. İçerisinde 166. sayfada bir grup kadın fotoğrafıyla karşılaştım. Bir de kırmızı ceketli biri vardı. Tanıdık geldi. Meğersem İdil Sayımer imiş. BP Türkiye’nin 90’larda gelişimine büyük katkı sağlayan çalışanlarından.

BP Türkiye’nin göz önünde yer almayan yönleri hakkında bana ve İdil Sayımer’e bilgi veren 22 yıllık BP’li Simge Ergun Camgözoğlu da BP’nin aile olma özelliğine dikkat çekti. Kendisine teşekkür ediyorum vermiş olduğu bilgiler için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir