Gelecek Nesile Mektup

Evlatlarım, ben bu satırları sizin de aynı hataları yapmamanız için yazıyorum. Siz bunu okurken belki de ben bu hayatta olmayacağım. Kim bilir, belki bir polis kurşunuyla, belki bir gaz fişeğiyle, belki de gece yarısı sokak ortasında tekme-tokat dövülerek öleceğim… Hem de silahsız biçimde, beynimden kan gelinceye kadar… belkide…

Evlatlarım, halkın gözünde vatanperver bir evlat olarak yaşamak, devletin gözünde terörist olarak yaşamaktan daha onurludur. Siz onurlu olun.

Evlatlarım, biz istemiştik ki kimse bize hakaret etmesin, kimse bizi aşağılamasın. Kimse milletin hiçbir ferdinin yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirmesin. Bu yüzden “özgürlük” dedik, demokrasi dedik, insan hakları dedik, vatan dedik, millet dedik, cumhuriyet dedik, eşitlik dedik… biz bunları dedikçe evlatlarım, devlet bize terörist dedi, hain dedi, çapulcu dedi, ateist dedi…

Evlatlarım, Biz ağaçlar kesilmesin dedik, onlar siz çevreden ne anlarsınız dedi. Gaza boğdu sabaha karşı acımasızca. Yaktı çadırlarımızı. Üç beş ağaç için faiz lobisi olduk anlayacağınız. Yine biz yakıp yıkan, yine biz terörist olduk.

Evlatlarım, biz insan hayatı dedik, onlar terörist dedi. Biz daha çocuk ama dedik, elinde sapan var dedi, biz çocuk dedik, devleti ele geçirmeye çalışıyor dedi. Biz küçük dedik, o büyük söyledi. Bizim nesilde çocukların bile kafasına gaz fişeği atıyorlar evlatlarım. Sizin nesilde inşallah çiçek atarlar, böcek atarlar, ne bileyim işte sevimli şeyler atarlar.

Evlatlarım, siz siz olun, size terörist diyene özgürlük deyin, size çapulcu diyene insan hakları deyin, size ateist diyene “gaybı Allah bilir” deyin. Size lobi diyene, Ne mutlu Türküm Diyene deyin.

Evlatlarım, umarım ki siz özgürlüğü aşıp daha farklı idealler peşinde koşarsınız. Eşitliği kazanıp hür yaşamanın yollarını ararsınız. İnsan haklarında geldiğiniz noktaları bitirip hayvan haklarını düşünürsünüz.

Evlatlarım, inşallah sizi yönetenler, sizi sadece yaradandan ötürü değil, insanlığınızla ve şerefinizle yaşadığınız için de sever. Onurunuz için de sever. Evlatlarım, inşallah sizi yönetenler, dil ayrımı yapmadan, din ayrımı yapmadan, insan olduğunuz için sever.

Son olarak evlatlarım, biz size daha iyi bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapıyoruz. Devleti ele geçiren iktidarların halkına karşı yaptığı zulümlere direniyoruz. Artık hiçbir devlet yoktur ki halkının istek ve beklentilerini kabul etmediğinde ayakta dursun.

Evlatlarım, eninde sonunda hak kazanacak, eşitlik ve adalat kazanacak, insan haklarının ve değerlerinin ön planda olduğu özgür bir Türkiye için bu halkın her bir bireyi eminiz ki elinden geleni yapacaktır. Siz geleceğe umutla bakın. Özgür ve hür bir dünya yakındır.

Sevgilerle evlatlarımız.

15.03.2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir