HTC Salsa ve akıllı telefonlar üzerine tavsiyeler

Bir arkadaşımın kullandığı HTC’nin Salsa model telefonu hakkında bir iki bir şey söylemek istiyorum. Zira facebook, Twitter ve müzik dinleme aksiyonlarının yoğun olduğu bir kullanıma maruz kalsa da HTC’nin küçük ekran kategorisinde kullanıcılara sunduğu android 2.3.3 tabanlı bu telefonu, 4 gune yaklaşan sarj suresiyle dikkat çekiyor. İnternet ve müzik kullanımı aşırı olsa da bataryanın dayanıklılığı aynı sureyi buluyor. Bir an duşundum aslında neden araştırmadan telefon aldım diye. Zira suanda kullandığım telefonun batarya suresi 1 gun zar zor dayanıyor.

HTC Salsa’nın diğer özelliklerini aşağıda bilginize sunuyorum. Gelelim asıl konuya. Teknolojinin tavan yaptığı bu günlerde benim kişisel olarak önem verdiğim tek konu, bataryanın dayanıklılık süresi. Yok efendim kamera, yok efendim tasarım yok efendim büyük ekran… Batarya süresinin uzaması haricinde gelecek bütün yenilikler önümüzdeki dönemde kullanıcılara yalnızca kısa süreli haz yaşatacaktır. İtibar etmeyin. Apple için, Samsung için veya HTC için yeni çıkacak telefonlarda sıraya girmenize gerek yok. İlk bende olsun demeye gerek yok. Iphone 4’te ne varsa, 4S’te de aynısı var. Size yeni birşey sunmuyor. Şu anda Samsung Galaxy Note kullanıyorum. çift çekirdek işlemciye sahip. İnternete girmede veya aplikasyonları çalıştırmada bir sıkıntı yaratmıyor. Bir yavaşlık söz konusu değil. Eylül’de  Galaxy note iki çıkacak, o telefonda 35 megapiksel kamera olsa sizce ne olacak, göz alıcı ekran parlaklığı olsa ne olacak veya 8 çekirdek işlemci, yarım gün giden bir batarya süresi olduğu sürece…

Yeri gelmişken, markaların pazarlama stratejileri öyle güçlü ki, size telefonun yarım gün giden şarjını konuşturma fırsatı bırakmıyor. Kimse bir gün gider şarjlı telefonlardan şikayetçi değil, satış  rakamlarına baktığımızda bunu görüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir