Iphone 5’in özellikleri

Aylardır Iphone 5 hakkında yazılmayan çizilmeyen makale, blog, yazı ve görsel kalmadı. Her kafadan bir ses çıktı. Oysa kimse doğru dürüst bir yol tutturamadı. Iphone 5’in özellikleri acaba ne olacak? Iphone 5 tanıtılacak mı? Iphone 5’in yenine yeni bir Iphone 4S serisi mi gelecek? hiç kimse bilmiyor? son dönemde çıkan ve Apple’ın daha önce çıkarmış olduğu telefonlara baktığımızda Iphone 5’te ne gibi özellikler olacak biraz ortaya çıkıyor. Tahmin etmek zor olmasa gerek.

Iphone 5’in kamera özellikleri muhtemelen Megapikselli 10 veya 12 olacak, çünkü 4S’te kamera 8’di. Yeni bir telefonda yükseltmek zorunda.

Yeni Iphone’un işlemci özellikleri, yine Dual-core A5 olacak diye düşünüyorum. Fakat yine pazarlama yöntemleriyle bu Iphone’u daha hızlı olarak gösterebilirler.

Yeni Iphone’un ekran boyutu Iphone 4s ile hemen hemen aynı olacak diye düşünüyorum. Neden diye sorarsanız, bir sonraki sene için yeni bir ürün piyasaya sürmek zorundalar. Bu ürün Ipad olmayacağına göre, muhtemelen Galaxy note gibi orta büyüklükte bir ekrana sahip farklı bir telefon yaratacaklar.

Iphone 4S’te yer alan akıllı Siri gibi özelliklerin dışında Apple yeni telefonunda, GPS ve haritalar üzerine yenilikler getirecek.

Batarya süresinde herhangi bir değişiklik olmayacak, fakat ios 6 ile telefondaki ram ve işlemci kullanımından tasarruf sağlayacaklar diye düşünüyorum.

Hangi sloganla çıkacaklar diye sorarsanız Iphone 4S, “it is most amazing Iphone yet” diye çıkmıştı. (Şimdiye kadar ki en en etkileyici Iphone)  Bu ise “it is most smart Iphone yet” olabilir. (Şimdiye kadar ki en akıllı Iphone)

Fiyat olarak ne kadar olur? Tahminim Türkiye’de 2600 TL – 2700 TL civarında olması.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir