Last FM, kullanıcı şifrelerinin çalınması konusunu araştırıyor

LAST FM’den kullanıcı şifrelerinin değiştirilmesi konusunda zehir zemberek bir mail aldım. Türkçe karakter barındırmayan bu mailde, anlaşılmaz cümleler dikkat çekiyor. Öznesiz, virgülsüz olan cümleleriyle rica değil resmen kullanıcılarına “andıç” göndermiş. İşin diğer ilginç yanı, “kullanıcı şifrelerinin çalınması konusunu araştırıyoruz, Bir tedbir olarak tüm kullanicilarimizdan sifrelerini acilen degistirmelerini istiyoruz” cümlesi, “bizim sistem hack’lendi, şifreleriniz çalındı, lütfen değiştirin” demenin akademik karşılığı diye tahmin ediyorum. Alelacele ingilizce karakterlerle kaleme alınmış bu andıcı aşağıda ilgililerin bilgisine sunarım. Kriz yaşadığınızda lütfen soğuk kanlı olun. Acele etmeden, anlamlı ve anlaşılır bir metin kaleme alın.

Sevgili alyldrm,
Su anda bazi Last.fm kullanici sifrelerinin çalinmasi konusunu arastiriyoruz. Bunu diger sitelerde ve çevrimiçi gönderilen bilgilerde de sifre hirsizliklari izliyor. Bir tedbir olarak tüm kullanicilarimizdan sifrelerini acilen degistirmelerini istiyoruz.
Lütfen Last.fm’de oturum açin Last.fm ve ayarlar sayfasinda sifrenizi degistirin.
Kullanici adiniz: alyldrm
E-posta adresiniz: ali@alyldrm.com
Birden fazla Last.fm kullanici hesabiniz varsa, her bir kullanici hesabi için parolayi degistirmeniz gerekir. Asagidaki baglantidan e-posta adresinizle iliskili tüm Last.fm kullanici isimlerinizle ilgili bir e-posta alabilirsiniz: https://www.last.fm/settings/lostusername.
Yeni Last.fm sifrenizin diger hizmetlerde kullandigindan farkli bir sifre olmasini öneririz. Güçlü bir sifre seçimiyle ilgili daha fazla tavsiye için surayi öneririz: http://www.google.com/intl/tr/goodtoknow/online-safety/passwords/
Sifrenizi degistirirken verdigimiz sikinti için üzgünüz; Last.fm gizliliginizi çok ciddiye alir. Bunun temeline indigimiz için forumlarimizda ve Twitter hesabimizda güncellemeler yayinlamaya devam edecegiz. Bu mesajinda çevrimiçi kopyasi için http://www.last.fm/passwordsecurity.
Tesekkürler,
Last.fm Ekibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir