Reklam Yorumcuları devrede

Türkiye’de reklam sektörünün giderek ciddi bir endüstri haline gelmesi, iletişim bilimleri açısından yeni araştırma alanları ve konuları ortaya çıkarırken, farklı alanlarda da yenilikler belirmeye başladı. Blogların yükselişe geçtiği dönemde pazarlama, halkla ilişkiler ve reklam blogları da markaların haber ve bilgi mecrası haline geldi.

Yeni karşılaştığım reklamyorumcusu.com blogu da bunlardan biri. İlgi gören güncel reklamları ele alarak yorumlayan bu blog yazarları, okuyucuların reklama bakış açısını da değiştirmeyi amaçlıyor.  Tabi ki reklamcılık alanı diğerlerine göre çok karmaşık yapıya sahip. Reklamı çekmek, yayınlamak, prodüksiyon, içerik, oyuncular, reji, yaratıcı ekip ve marka tarafı olmak üzere çoklu bir süreç mevcut.

Reklamların yorumlanması veya piyasaya sürülmesi için de bir başka konu, psikoloji bilmek. Her reklamın amacını ve içeriğini iyi anlayabilmek için psikoloji bilimine de aşına olmak gerek. Son zamanlarda yapılan reklamlara baktığımızda hemen hemen hepsi bilinç düzeyleri ve psikolojik süreçler hesaba katılarak hedef kitleye sunuluyor.

Reklamyorumcusu.com ekibi de bu alanda gayet başarılı. Takip edilmesinde fayda var.

Bu arada kendilerini şöyle tanımlıyorlar:

Reklam mı? Yorumculuğu mu? İşte o benim tam da içinde yer aldığım konu ve bu konuyu eğip büküp kurcuklama isteği var içimde, kendimi tutamıyorum ve kurcalanmamış reklamların hoppidik anlatımında ben de yer almak ya da nerede olursam olayım gördüğüm ya da aklıma gelen reklamları mıncıklamak hoşuma gidiyor diyor musunuz? O zaman size iyi kurcuklamalar. Tekrar hoş geldiniz..
Reklam Yorumcusu Ekibi.

Bir ziyaret edin kendilerini.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir