“Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi”

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenecek “Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi” 26 Kasım Pazartesi günü başlayacak.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenecek “Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi” 26 Kasım Pazartesi günü başlayacak.

KOÜ’den yapılan yazılı açıklamada, KOÜ İletişim Fakültesi’nde gerçekleştirilecek Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi’nde geleceğin medya profesyonelleri olan iletişim öğrencilerinin toplumsal cinsiyet eşitliği ve medyada kadının sunumunun ele alınacağı kaydedildi.

Medya çalışanlarının toplumsal cinsiyet eşitliği bilinci kazanmaları ve çalışmalarını bu bilinçle gerçekleştirmeleri için farkındalık yaratmak amacıyla 5 günlük bir eğitim ve üretim çalışması gerçekleştirileceği anlatılan açıklamada,

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ve KOÜ İletişim Fakültesi iş birliği ile 26-30 Kasım tarihleri arasında ‘Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi’ çalışmaları düzenlenecek” denildi.

Açıklamada, Türkiye‘deki çeşitli iletişim fakültelerinden öğrencilerin biraraya geleceği Toplumsal Cinsiyet ve Medya Atölyesi’ne KOÜ’den 25, diğer üniversitelerden ise 20 öğrencinin katılacağı bildirildi.

Muhabir: Şahin Oktay

Yayıncı: Murat Paksoy – KOCAELİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir