Türk Telekom’dan Gelen Fatura Virüsü

scarvesho90@turktelekom.com.tr
subsoiledeeo5482@turktelekom.com.tr

Adreslerinden biraz önce iki adet, türk telekom fatura bilgilerini içeren Spam mail geldi. Mailde 61.50 TL fatura tutarı yer alıyor. Ekte ise RAR dosyası var. Sakın ola o dosyayı açmayın. Gelen mail bir virüstür. Mail içeriği: Konuyla ilgili IT departmanınızı uyarınız. ekteki dosyayı açtığınızda malatya escort bilgisayarınız yavaşlama sürecine girecek ve hiçbir programı kullanamayacaksınız. açıp içine baktınız ve bilgisayarınız yavaşladı ise, Geri Yükleme fonksiyonundan bilgisayarınızı önceki tarihe geri yükleyin. Daha fazla bilgi için ali@alyldrm.com

 

E-fatura gönderimine izin verilen mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafındanhttp://www.efatura.gov.tr/ adresinde yayımlanmaktadır.

Faturada bulunan bilgilerin değiştirilmesini önlemek ve faturanın geldiği kaynağı doğrulamak amacıyla güvenli elektronik imza ile imzalanmış olması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle,tarafınıza iletilen e-faturaların üzerinde yer alan elektronik imzanın doğrulanması, güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.

Adres: © Türk Telekomünikasyon A.Ş. Turgut Özal Bulvarı 06103 Aydınlıkevler, ANKARA

Faks: 0312 324 53 11

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir