Yeni Şafak’ın ‘Zamanın Ötesinde’ sloganı ve Zaman Gazetesi

Türkiye’de medyanın taraf ve tarafsızlık konusunda ne durumda olduğu hepimizin malumu. Muhafazakar çevre diye tabir edilen, bana göre yanlış kelime ile anlatılan o çevrede Zaman, Yeni Şafak, Bugün gibi gazeteler yer alıyor.

Teknolojinin gittikçe artan önemi ve etkinliği medya çevresine de bazı değişimleri zorunlu kılıyor. Bu anlamda Zaman Gazetesi de belli periyotlarla outdoor reklamlar yapıyor. Bu reklamlarda bir milyona yakın tiraja vurgu yapıyor.

Diğer gazeteler ise bağımsızlık, özgürlük, tarafsızlık gibi kavramlar üzerinden stratejiler belirliyor.

Yeni Şafak Gazetesi de son zamanlarda bazı değişimlere giderek ilk defa gazete üzerinde QR kod kullanmaya başladı. Bu arada gazetede yer alan haberlerin videolarını içeren QR kod uygulamasını yapan Türkiye’deki ilk gazete. Zaman gibi outdoor reklamlara önem veren Yeni Şafak, bir slogan ile geçtiğimiz günlerde tüketicilerin önüne çıktı.

‘Zamanın ötesinde’

Yukarıda yazmış olduğum slogan Yeni Şafak’a ait. Sizin de muhtemelen dikkatinizi çekmiştir. Zaman Gazetesi’ne bir gönderme olarak da tabir edilebilecek bir slogan. Gayet zekice düşünülmüş bir cümle. Bu gibi göndermeli sloganları artık tüm markalar kullanmaya başladı.

Yüksek tirajları üzerinden iletişim çalışmalarını yürüten Zaman’a tavsiye etmek istediğim sloganlar var. Bence Yeni Şafak’a yanıt vermeli.

Örneğin, ‘Gün doğmadan neler doğar’, ‘Şafak vakti sizinle’

 

ali@alyldrm.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir